Zmiana biura rachunkowego

Zmiana biura rachunkowego może być spowodowana podwyżką cen za usługi księgowe, zmianą miejsca prowadzenia działalności lub też zwykłą chęcią skorzystania z bardziej nowoczesnych usług rachunkowych. Zmiana biura rachunkowego wiążę się również pewnymi czynnościami. Zobacz co powinieneś wiedzieć o zmianie biura rachunkowego!

Krok 1 - wypowiedzenie umowy z biurem rachunkowym

Najczęściej współpraca z biurem rachunkowym opiera się na umowie. Zanim zdecydujesz się na zmianę biura rachunkowego przejrzyj dokładnie umowę z aktualnym księgowym. Sprawdź czas wypowiedzenia i warunki odstąpienia od umowy z biurem rachunkowym.


Krok 2 - podpisanie umowy z nowym biurem rachunkowym

Zapoznaj się z ofertami biur rachunkowych w swoim mieście. Możesz także skorzystać z nowoczesnej formy księgowości, jaką jest księgowość internetowa. W każdym razie, kiedy wybierzesz już nowe biuro rachunkowe koniecznie podpisz umowę, by uniknąć nieporozumień.


Krok 3 - zgłoszenie zmian do CEIDG

Pamiętaj żeby zmienić informacje dotyczące biura rachunkowego w CEIDG. W formularzu CEIDG - 1 należy zmienić wpis w zakresie podmiotu prowadzącego rachunkowość firmy i miejsca przechowywania dokumentacji.


Krok 4 - podpisanie nowego pełnomocnictwa

Przy zmianie biura rachunkowego musisz pamiętać o wystawieniu nowego pełnomocnictwa dla ZUS, US i innych urzędów.


Krok 5 - przekazanie do nowego biura rachunkowego dokumentacji firmy

Nowe biuro rachunkowe powinno otrzymać od Ciebie dokumentacje dotyczącą numeru NIP, numeru REGON, rejestracji w CEIDG, umowę spółki, oraz inne dokumenty potwierdzające przychody i rozchody firmy za ubiegłe lata.

Strona używa plików cookies
Ok